Prvá pomoc v praxi

Prvá pomoc v praxi

Dnes bolo pred nami posledné stretnutie teenagerov v tomto školskom roku. A znova sme sa dnes mali niečo učiť. Aj keď nám už dnes odovzdali vysvedčenia. Popravde nie veľmi sa nám chcelo.

Teta Zuzka nám pripravila figurínu, ktorá nás už čakala na zemi. Vyzerala mŕtvo. Na začiatku nám vysvetlila čo je prvá pomoc, či ju musíme poskytnúť a ako zavolať na tiesňovú linku. Pozreli sme si aj vtipné videá o vyťahovaní ľudí z auta a dokonca sme si to vyskúšali. Najväčším zážitkom bolo prenášať o. Maroša. Skúsili sme si aj stabilizovanú polohu. Ako máme ľudí, ktorí majú problém do nej uložiť a načo nám slúži. Nezabudli sme pripravenú figurínu oživiť. Počítač nám dokonca ukazoval na koľko percent sme to zvládli. Nakoniec si to vyskúšali aj naše tety Karin a Števa.

Po úspešnej záchrane sme sa dnes neskoro večer pobrali domov s radosťou z nadchádzajúcich prázdnin. Všetkým, ktorí navštevovali stretnutia teenagerov počas roka prajeme prázdniny plné zážitkov. A už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutia a nové výzvy.

Zatvoriť menu